Градоначелник Чачка Милун Тодоровић, данас је заједно са сарадницима, посетио врх Каблара, где је започето асфалтирање другог дела саобраћајнице која овај крај спаја са магистралним путем. Заједно са становницима кабларских и подкабларских села, којима је улагање у путну инфраструктуру од виталног значаја за останак и развитак села, градоначелник је обишао радове који су у пуном јеку.
-Управо се асфалтира 3.600 метара овог пута, са два слоја асфалта, биће постављено пет километара ивичњака, урађена расвета и нисконапонска мрежа. Овај део пута биће спојен са 2,5 километра који су асфалтирани још 2018. године. Да подсетим, пре две године су урађени доњи и горњи паркинг, као и 1.700 метара пута до видиковца, који је такође у завршној фази. Остало је још партерно уређење, и наравно, да се одради неопходан технички преглед, како би могла да се изда употребна дозвола. Тада ће овај видиковац бити спреман за туристе, не само из Србије, већ и из читаве Европе – рекао је Тодоровић.
Улагање у овај део саобраћајнице износи око 400 милиона динара, од чега је Влада Републике Србије инвестирала 253 милиона, док је 144 милиона динара обезбеђено из градског буџета. Према речима Тодоровића, у протекле три године у Овчар Бању је инвестирано чак милијарду и 400 милиона динара. Он је подсетио да је при крају изградња видиковца, као и реконструкција саобраћајнице која га спаја са магистралним путем, да је реконструисана железничка станица, изграђен Природњачки центар и уређења читава Овчар Бања.
-У оно што смо већ имали, а то је 5.000 хектара заштићеног подручја посебне намене Овчарско-кабларске клисуре у којима се налазе наше светиње, могли смо само да улажемо. Предуслов за све то, је свакако била изградња ауто-пута Милош Велики, који је омогућио да улажемо у инфраструктурни развој овог подручја и нађемо се, могу слободно да кажем, на једном од најлепших делова Западне Србије.
Градоначелник Чачка рекао је да на овом делу чачанске територије очекује многобројне инвестиције у будућности. Како је напоменуо, многи већ улажу у етно домаћинства и развој туризма. Циљ локалне саоуправе, нагласио је, јесте да се уз огромну подршку државе Србије овај крај развија, да мештани остају у овим селима, а да туристи долазе и уживају, не нарушавајући, наравно, природни амбијент. Тодоровић је истакао да ће некадашња школа у Рошцима бити претворена у Центар за едукацију, а реализација тог пројекта почеће већ следеће године.